Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 11.04.2022 zmarł Prof. dr hab. Zdzisław Boryczko

Pan Prof. dr hab. Zdzisław Boryczko był wieloletnim Pracownikiem i Kierownikiem naszej Katedry Chorób Dużych Zwierząt i Kliniki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Był dla nas mentorem, nauczycielem, wychowawcą wielu pokoleń lekarzy weterynarii i specjalistów w zakresie Rozrodu Zwierząt. Wielu jego studentów, doktorantów i współpracowników wspomina Pana Profesora jako człowieka pogodnego, życzliwego, służącego rada i wsparciem. W swoja pracę Pan Profesor angażował się całym sobą, zajęcia prowadził z pasja i oddaniem, czasem okraszając je dużymi emocjami, ale zawsze poparte dużą wiedzą i doświadczeniem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 13 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Borkowska 1 w Starej Miłosnej po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Gościniec 2 w Starej Miłosnej.