dr Andrzej Bereznowski (starszy wykładowca)

Nauczyciel akademicki

Adres:
pokój nr 118

Dodatkowe informacje:

Starszy Wykładowca w  Katedrze Chorób Zwierząt Gospodarskich z Kliniką Koni, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

Ukończył studia weterynaryjne na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 1990r. Specjalizuje się w medycynie koni, a w szczególności w chirurgii i ortopedii.

W 1989 rok uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych ze specjalnością chirurgia zwierząt na podstawie Pracy Doktorskiej poświęconej operacyjnemu leczeniu chorób ścięgien.

Kursy i staże zawodowe:

1993 rok: Kurs mikrochirurgii w Akademii Medycznej w Warszawie

1997 rok: uzyskał tytuł: Specjalista Chorób Koni.

2004 rok: Kurs zaawansowany z zakresu artroskopii u koni – Uniwersytet Stanowy Kolorado (USA)

2008 rok: Kurs z zakresu laparoskopii u koni – Paryż (Francja)

Od 1998 roku jest Oficjalnym Lekarzem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI)

Dydaktyka:

Prowadzi zajęcia dla studentów wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW oraz dla studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach.

Prowadzone przedmioty :

• Chirurgia Ogólna
  • Chirurgia zwierząt gospodarskich
  • Chirurgia koni
  • Staże kliniczne z zakresu chirurgii zwierząt gospodarskich oraz koni
  • Ochrona zdrowia koni

Zainteresowania naukowe:

Oateochondroza u koni. Artroskopowe leczenie chorób stawów koni. Choroby chirurgiczne górnych dróg oddechowych koni. Medycyna sportowa koni.

Wybrane publikacje:

Witkowski M., Zając S., Luczak R., Bereznowski A.: Cesarskie cięcie u klaczy – obserwacje kliniczne. Medycyna Wet. 64, (8), 2008, 1026-1030.

Bereznowski A., Dziekan P., Persona J., Hecold M., Górecka R., Anusz K.: Dychawica świszcząca u koni. Weterynaria w Praktyce, 2010, 7(7-8), s. 70-74.

Lewczuk D., Bereznowski A., Hecold M., Kłos Z.: Częstość występowania martwicy chrzęstno-kostnej u ogierów w zakładach treningowych – doniesienie wstępne. Roczniki Naukowe Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego 2011.T.7. nr 3, s. 31-38

Cywińska A., Szarska E., Górecka R., Witkowski L., Hecold M., Bereznowski A., Schollenberger A., Winnicka A.: Acute phase protein concentration after limited distance and long distance endurance rides in horses. Res. Vet. Sci. 2012

Cywińska A., Szarska E., Górecka R., Witkowski L., Wyszyńska Z., Hecold M., Bereznowski A., Schollenberger A., Winnicka A.: Lymphocyte proliferation activity after limited (light class)  and long (CEI) endurance rides in horses. Central European  Journal of Immunology 2012; 37.

Lewczuk D., Bereznowski A., Hecold M., Kłos Z.:  Występowanie osteochondrozy w polskiej          populacji koni półkrwi. Hodowca i Jeździec 2012, 2(33)