lek. wet. Olga Drewnowska (asystent)

Ilustracja kontaktu

Nauczyciel akademicki

Adres:
pokój nr 21

Dodatkowe informacje:

Asystent w Zakładzie Chirurgii, Katedry Chorób Zwierząt Gospodarskich z Kliniką Koni, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2012 roku. Z końmi związana od dziecka, zarówno w siodle jak i obecnie profesjonalnie. Już podczas studiów rozwijała swoje zainteresowania w zakresie medycyny koni, uczęszczając do Szpitali Koni, na konferencje i kursy. Zajmuje się również leczeniem małych zwierząt. Wolny czas dzieli między jazdę konną na swoich koniach i liczne podróże, odkrywając nowe zakątki świata rowerem oraz wspinając się na coraz wyższe szczyty górskie.

Kursy i staże zawodowe:

Praktyki kliniczne w szpitalach koni w Gliwicach, Janowie Podlaskim, na Służewcu w Warszawie.

Praktyki zagraniczne w szpitalach koni w Belgii (Dierenkliniek de Morette, Dierenkliniek de Bosdreef) w 2010 roku.

Konferencja pt.: „Współczesne choroby koni”, Wrocław 2010 rok.

Kurs pt.: „Ortopedia i podkuwnictwo”, Sokóle 2011 rok.

Kurs pt.: „ABC leczenia koni”, Sokóle 2012 rok.

Konsultacje anestezjologiczne na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2013 roku.

13th WEVA Pre-Congress Course: Equine Ophtalmology, Budapeszt, 2-5 październik 2013

Współorganizacja oraz uczestnictwo w XII Międzynarodowej Konferencji Hipiatrycznej oraz kursie „Ultrasonographic diagnostic of distal limb” z J.M. Denoix, Warszawa, 24-25 stycznia 2014

Dydaktyka:

Prowadzi zajęcia dla studentów polskich oraz anglojęzycznych wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

Prowadzone przedmioty (w języku polskim oraz angielskim):

• Chirurgia ogólna
  • Chirurgia koni
  • Chirurgia bydła
  • Diagnostyka obrazowa
  • Staże kliniczne z zakresu chirurgii zwierząt gospodarskich oraz koni.

Zainteresowania naukowe:

Okulistyka i anestezjologia koni, ortopedia. Biomateriały wykorzystywane w medycynie weterynaryjnej. Tłumaczenia specjalistyczne (m.in. dla pisma Weterynaria po Dyplomie).

Wybrane publikacje:

Drewnowska O., Bielecki W. (2010) Opatrunki usztywniające u świnek morskich. Mag. Wet. 11 (19)

Drewnowska O., Turek B. (2013) Ubytki tkanki chrzęstnej i ich regeneracja w stawach u koni, Życie Weterynaryjne 88(3)

Drewnowska O. (2013) Nie taka klinika straszna; Gallop Koń&Jeździec, 7/2013

Drewnowska O. (2013) Bezpieczny sen; Gallop Koń&Jeździec, 8/2013

Drewnowska O. (2013) Czy wszystko gra? Badanie ogólne konia; Gallop Koń i Jeździec, 11/2013

Drewnowska OTurek B, Carstanjen B, Gajewski Z (2013) Chitosan – a promising biomaterial in veterinary medicine

Turek B., Bereznowski A., Drewnowska O., Siewruk K., Cybulska M. (2014): Rak płaskonabłonkowy żołądzi prącia – opis przypadku, Magazyn Weterynaryjny vol.22 nr 202

Drewnowska O. (2014) Powiedz, gdzie cię boli; Gallop Koń&Jeździec, 3/2014

Drewnowska O., Hecold M.: Zdrowo na wakacjach cz. 1: Zagrożenia wynikające ze zmiany stajnii, Gallop Koń&Jeździec 5/2014

Drewnowska O., Hecold M.: Zdrowo na wakacjach cz. 2: Bezpieczny transport; Gallop Koń&Jeździec 6/2014